News Stories

Na czym polega AutoGuard?

Telemetria, jako dziedzina telekomunikacji, specjalizuje się w technikach przesyłania różnych wartości pomiarowych na odległość. Specjalne urządzenia, umieszczane w różnych miejscach, dokonują zaprogramowanych pomiarów i automatycznie, bezprzewodowo transmitują je do obsługujących centrali. Taką możliwość daje system lokalizacyjny AutoGuard. Należy do satelitarnych systemów GPS i GSM, służących do monitorowania drogi pojazdów, co umożliwia ich ochronę i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Ma niewielkie rozmiary i może być umieszczony w wielu trudno dostępnych miejscach samochodu, nie zwracając na siebie uwagi. Podłączony jest do linii układu blokującego, np. immobilizera lub układu antynapadowego. Sygnał alarmowy przekazuje informacje o charakterze alarmu, pozycji, w jakiej znajduje się pojazd z dokładnością do 15 m, a także podaje prędkość i kierunek jazdy. Działa samodzielnie, reagując na zagrożenia lub jest zintegrowany z alarmem samochodowym. Kiedy dochodzi do naruszenia linii blokujących, sygnał o tym przypadku przekazywany jest błyskawicznie do Centrum Monitoringu AutoGuard. Centrum pracuje w systemie całodobowym. W razie odebrania sygnału o kradzieży, przekazuje informację do Grup Szybkiego Reagowania Ochrony Mienia, na policję lub do Interpolu, który działa na terenie Europy.

Zalety posiadania systemu AutoGuard

Zastosowanie systemu AutoGuard zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowcy, który znajduje się w trasie. W sytuacji naruszenia linii alarmowych, które umieszczono w samochodzie lub w przewożonym ładunku, uruchamia się alarm, dzięki któremu ładunek i pojazd są chronione przed kradzieżą. System codziennie jest testowany. Przez 24 godziny monitorowany jest sygnał alarmowy, a dzięki stałej współpracy z Policją i Interpolem, reakcja na sygnał o zagrożeniu jest bardzo szybka. W dużych miastach interwencja następuje w czasie 15 minut, a poza miastem – do 30 minut. Kontakt ze służbami ratowniczymi i pomocą drogową zapewnia pomoc medyczną i techniczną przez całą dobę. W 2013 roku została wprowadzona do pakietu usług, tzw. Rozszerzona Gwarancja. Uprawnia ona do bezpłatnej naprawy uszkodzonego modułu pozycjonującego, po okresie gwarancyjnym. Klienci, którzy skorzystają z nowych możliwości, będą mogli przedłużyć kres gwarancyjny nawet do trzech lat. W tym czasie firma zobowiązuje się do wykonania niezbędnych napraw, wymiany urządzeń na nowe, a także przeniesienia gwarancji na nowego właściciela, jeśli pojazd zostanie sprzedany. Wpłynie to na podniesienie atrakcyjności oferty i wartości pojazdu.

Rozwój rynku telematycznego

W 2014 roku doszło do konsolidacji polskich firm telematycznych, AutoGuarda S. A. i Findera S. A. W wyniku połączenia nastąpiło wzmocnienie firmy na rynku europejskim. Z usług firmy korzysta siedem tysięcy firm, których 70 tysięcy pojazdów znajduje się pod ochroną telematyczną połączonych sił AutoGuarda S. A. i Findera S. A. Plany rozwojowe spółek przewidują ścisłą współpracę z T-Mobile i Nokią, co przełoży się na wzrost aktywów do 100 tysięcy. Projekt T-Mobile modyfikuje zdolności lokalizacji pojazdów, w oparciu o platformę lokalizacyjną Finder Online. Możliwości rozwojowe zostały docenione przez Deutsche Telekom, który uwzględnił udział Findera w perspektywicznym programie EU TOP PARTNERING. Wspólne działanie połączonych polskich firm telematycznych oznacza utrzymanie wysokiej innowacyjności, zdobycie nowych partnerów biznesowych i sprostaniu europejskim konkurentom w branży. Platforma lokalizacyjna Findera proponowana jest lekkim flotom produktów szybko zbywalnych, FMCG. Systemy AutoGuard obsługują floty samochodów ciężarowych.

Więcej o platformach sprawdzisz na trans.eu